Dla jednych styl typowo festiwalowy, dla innych sposób na niebanalne wyrażenie siebie. Na co dzień, nie tylko latem! Boho to bardzo interesujący, eklektyczny styl. Wywodzi się z mody hippisowskiej, jest pełny swobody typowej dla artystycznej bohemy i… tajemnicy. Jakie są jego główne składniki? Jakie kolory, motywy i dodatki muszą znaleźć się w twojej szafie, byś mogła tworzyć modne stylizacje miejskiej cyganki?

Koronki i ażury

Boho kocha to, co zwiewne i kobiece. W tym stylu królują więc delikatne, przejrzyste tkaniny, luźne koszule i tuniki, sukienki i spódnice w wersji maxi. Najlepiej, jeśli składają się z koronek i mają liczne ażury. Jeśli do takiego stroju dołożysz też ażurowe, ale eleganckie obuwie, zyskasz stylizację z jednej strony lekką, dziewczęcą, z drugiej zaś pełną klasy, w której możesz z powodzeniem pokazać się na mieście.

Frędzle

Wprost niezbędne! Mogą przyozdabiać niemal każdy element stroju – od rękawów bluzki, po brzeg spódnicy. Najchętniej jednak nosimy je na torebkach i butach. Najbardziej klasyczne są frędzle zamszowe lub skórzane w kolorach ziemi.

Botki i kowbojki na jesień, rzemykowe sandały na lato

Styl boho butom poświęca osobną uwagę! Jeśli chodzi o modele, najbardziej typowe dla tego stylu są botki i kowbojki. Jednak jako że przed nami lato, warto przyjrzeć się butom adekwatnym do właśnie tej pory roku. W styl boho idealnie wpasowują się sandały na koturnach oraz z rzemykami. W odcieniach brązu, ale nie tylko. My polecamy np. interesującą śliwkę.

Torebki damskie worki

Dobrze się składa, bo to akurat ostatni krzyk mody. Styl boho jest swobodny, zatem formalna aktówka raczej do niego nie pasuje. Świetny będzie za to skórzany worek z troczkami i metalowymi dodatkami.