Zgodnie ze stereotypem kobieta w swojej szafie ma niezliczoną ilość butów. To wyznacznik kobiecości, poza tym nie sposób do każdej stylizacji zakładać tego samego obuwia… To wszystko prawda, szeroki wybór modeli, wzorów, kolorów i wysokości obcasa to rzecz bardzo ważna. Jednak tym razem przekornie chcemy powiedzieć wam coś innego. Nie zawsze warto stawiać ilość – w przypadku obuwia damskiego znaczenie ma także jakość. Czy wiesz, dlaczego buty z naturalnych materiałów, a więc przede wszystkim ze skóry, są lepsze?

Czasem naprawdę warto zamienić kilka kiepskiej jakości balerinek na jedne porządne półbuty damskie. Dziesiątki sandałów i klapek z materiałów syntetycznych na rzecz dwóch, trzech par tych samych modeli ze skóry. Dlaczego?

Po pierwsze: wygoda

Bezapelacyjnie argument numer jeden. Dlaczego buty skórzane są wygodne? Bo są naturalne! Prawdziwa skóra przepuszcza powietrze, więc stopa w takich butach może swobodnie oddychać. Nie poci się nadmiernie i nie puchnie. Nie naraża się na otarcia i pęcherze. Poza tym buty ze skóry dostosowują się do stopy swojego właściciela – z każdym krokiem chodzenie w nich staje się coraz wygodniejsze!

Po drugie: trwałość

Nie ma się co oszukiwać, naturalna skóra też się zużywa. Jednak na pewno nie tak szybko, jak buty z tańszych materiałów. Poza tym firmy, które produkują buty ze skóry, z reguły robią to starannie. Precyzyjny wykrój, mocne szwy, estetyczne wykończenia – ze skórzanymi butami wiąże się swego rodzaju niepisana reguła dokładności.

Po trzecie: wygląd

Skórzane obuwie wydaje ci się nudne i niemodne? Porzuć te wyobrażenia. Wybór butów ze skóry już dawno nie ogranicza się do klasycznych czarnych czółenek damskich dobrych na egzamin maturalny albo rozmowę o pracę. Obecnie ze skóry produkuje się nawet lekkie sandałki i subtelne balerinki. Nie musisz mieć „jednej na całe życie porządnej pary butów na ważne wyjścia”. Każde twoje buty mogą być trwałe, a jednocześnie wpisywać się w najświeższe trendy.

Wygląd można jednak interpretować w jeszcze jeden sposób. Ta zaleta wynika niejako z wcześniejszej. Buty trwałe wolniej się zużywają, a dzięki temu przez dłuższy czas wyglądasz w nich po prostu dobrze i schludnie.