Jeśli dotąd plecak kojarzył ci się raczej ze szkolnym mundurkiem niż z wyjściową sukienką, czas na małą rewolucję. Plecaki przestały być zarezerwowane dla uczniów i podróżników. Od kilku sezonów jesteśmy świadkami ich wielkiego powrotu do świata mody. I całe szczęście! Nareszcie możemy być jednocześnie modne i dbać o zdrowie. Bo która z nas nie słyszała kazań na temat negatywnego wpływu noszenia ciężkiej, przepełnionej „samymi najpotrzebniejszymi rzeczami” torebki stale na jednym ramieniu? Ach, gdyby tak jeszcze szpilki mogły zyskać podobną aprobatę wśród lekarzy…!

Nie dość, że odciąża kręgosłup, to jeszcze jest nadzwyczaj wygodny. Uwalnia ręce, więc świetnie sprawdza się podczas zakupów czy wycieczek z aparatem w ręku. Czy może być coś lepszego niż plecak, gdy wybierasz się na rower? Pojemnością nie będziemy się zachwycać, bo tak jak klasyczne torebki mogą być zarówno miniaturowe, jak i całkiem duże, tak zróżnicowane mogą być także plecaki. W jakim stylu są plecaki, które aktualnie rządzą w modzie?

Przede wszystkim minimalistyczne. Właśnie dzięki prostocie stylu mogą wpasowywać się nawet do nieco bardziej formalnych stylizacji. Oczywiście, nie da się ukryć, że plecak bardziej pasuje do letniej sukienki i trampek, niż wizytowego damskiego garnituru. Z drugiej jednak strony plecaki nie są zarezerwowane tylko dla mody festiwalowej. Te, o których mowa, dumnie reprezentują miejski styl.

Główna cecha wyróżniająca? Plecaki szyje się ze skóry, nie z płótna. A wykańcza co najmniej tak starannie i niebanalnie, jak najlepsze skórzane torebki damskie na ramię. Mają idealnie gładką powierzchnię i niewiele elementów czysto ozdobnych. Ich urok i moc przyciągania spojrzeń tkwią w kształcie, zamkach, sznurowaniach.

Do czego warto więc założyć plecak? Do sukienek maxi i sandałów. Do kombinezonu w jednolitym kolorze. Do parki i długiego trencza. Do obcasów i koturnów. Zawsze znajdzie się model, który dopasujesz do swojej stylizacji!