Metaliczne kolory już dawno przestały kojarzyć się wyłącznie z futurystyczną wizją mody. Obecnie w metalicznie połyskują nie tylko drobne dodatki, jak biżuteria, ale także torebki damskie, obuwie i ubrania. Jak wykorzystać metaliczny trend, by wyglądać supermodnie w tym sezonie?

Metaliczne ubrania i dodatki tak naprawdę w modzie pojawiły się już dawno, bo w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Wówczas miał szokować i był przejawem awangardy. Metaliczne (zwłaszcza) srebrne ubrania z tamtych czasów dziś kojarzą nam się bardziej ze strojem kosmonauty niż z wybiegiem dla modelek.

Na metaliczne akcenty warto stawiać właśnie teraz, latem. Z jednej strony podkreślają opaleniznę (złoto), z drugiej dodają stylizacji przyjemnego chłodu, którego tak nam potrzeba, gdy temperatury za zewnątrz szaleją (srebro). Najpopularniejsze metaliczne dodatki to srebrne oxfordki i złota kopertówka, ale szkoda ograniczać się tylko do nich.

Co ciekawe, złoto i srebro w ostatnim czasie uzupełniają też inne metaliczne odcienie. Wśród biżuterii króluje różowe złoto, natomiast ubrania i obuwie przybierają ciekawą barwę miedzi i cyny. W tym sezonie warto zwrócić uwagę na buty łączące w sobie metaliczny połysk z kolorem sezonu – niebieskim.

Jak nosić odzież i dodatki w metalicznych kolorach? Ważny jest umiar i przestrzeganie kilku prostych zasad. Jeśli zakładamy srebrną, intensywnie błyszczącą spódnicę, ograniczamy do minimum biżuterię. Jeśli mamy ochotę na rzucające się w oczy botki damskie i oryginalną torebkę, zestawiamy je ze stonowanymi spodniami i bluzką. Zawsze sprawdzą się czarne rurki oraz body w jednolitym kolorze.

A może miedziane sandały damskie i obcisła złota bluzka bez ramiączek? Odważnie, ale pasuje na wielkie wyjście na miasto podczas wakacyjnego wyjazdu. Metaliczne akcenty w ogóle bardzo dobrze czują się w miejskiej dżungli. Polecamy je szczególnie do wieczornych stylizacji. Bo kiedy słońce na niebie zachodzi, zastępuje je złota opalenizna i złoto metalicznych szpilek czy sandałków.