Zima to czas wielu szczególnych okazji. Święta Bożego Narodzenia, Sylwester, karnawał, a także… studniówki! O tych ostatnich wspominaliśmy co nieco już w poprzednim artykule, jednak w aspekcie bardziej kobiecym. Żeby reprezentanci żadnej płci nie czuli się poszkodowani, tym razem poświecimy więcej uwagi butom męskim.

Buty + garnitur

Panowie mają nieco okrojone możliwości jeśli chodzi o buty. Przede wszystkim nie muszą się zastanawiać, czy wybrać buty płaskie czy na obcasie, a może koturny? 🙂 Ponadto na takie okazje jak studniówka, wchodzą w grę jedynie buty pełne. Trudno wyobrazić sobie dżentelmena w garniturze i sandałach. Skoro te dwie kwestie mamy już za sobą, trzeba jeszcze przedyskutować model eleganckich półbutów męskich.

Angielski szyk
Współcześni panowie najchętniej decydują się na tzw. oksfordy, czyli półbuty męskie z zamkniętą przyszywą. Już od kilku sezonów są w modzie i prezentują się bardzo eleganckio. Dobrze komponują się z garniturem i dodają oryginalny akcent całej stylizacji. Alternatywą lubianą szczególnie przez młodszych dżentelmenów są derby. Nie różnią się szczególnie od oksfordów, jednak mają mniej formalny charakter. Nasza propozycja: Czarne półbuty

Problem rozwiązany

Obuwie męskie pasujące do garnituru wcale nie musi wiązać się (z) sznurówkami. Są też takie modele butów, które takich rozwiązań nie posiadają. Doskonałym przykładem są pantofle czy loafersy. Charakteryzują się dużą wygodą, nie mają aż tak wizytowego charakteru, ale na studniówkę nadają się idealnie! Nasza propozycja: Brązowe półbuty/monki

Kolor… owy

Wśród męskich butów nie ma co szukać szczególnej ekstrawagancji. Od lat dominują proste, klasyczne rozwiązania, które sprawdzają się niezawodnie. Najwięcej modeli dostępnych jest w kolorach brązowym i czarnym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na grafitowe lub granatowe. Oczywiście pod warunkiem, że dobrze skomponują się z całym strojem.

Pozdrawiamy, 3istore.pl