Która z nas nie chciałaby mieć torebki Hermiony, jednej z głównej postaci książki z przygód Harry’ego Pottera? Nieustraszona i mądra dziewczyna potrafiła zorganizować sobie torebkę idealną: małą, elegancką, jednak z jednym magicznym dodatkiem – potrafiła zmieścić w sobie WSZYSTKO. To ten dodatek mała czarownica zabrała na przyjęcie weselne swoich przyjaciół. A która z nas wybierając się na takie, nie łapie się za głowę, myśląc: jak ja to wszystko zmieszczę?

Współczesne eliksiry

Hermiona do torebki włożyła buty, ubrania, eliksiry i mnóstwo potrzebnych rzeczy na wypadek nagłej ewakuacji. My także na wesele chciałybyśmy zabrać eliksiry: nasze pomadki, pudry, szczotki, róże i perfumy. Eliksiry, które są niezbędne, by przez cały wieczór wyglądać idealnie. Torebki damskie zazwyczaj nie mają jednak pojemności plecaka, pozostaje więc wiara, że i my kiedyś nauczymy się czarować. Wróćmy do rzeczywistości.

Kopertówka? Niekoniecznie!

Pierwszym skojarzeniem z weselną torebką jest oczywiście klasyczna kopertówka. To wybór idealny, pasujący praktycznie do każdej kreacji. No tak, jednak dla wielu kobiet kopertówka to za mało. W dosłownym sensie. W tym rodzaju torebki zmieści się jedynie kilka drobiazgów. Najczęściej nic więcej poza telefonem komórkowym, chusteczkami higienicznymi i pomadką. Jeśli jesteśmy w sytuacji komfortowej i po weselu mamy zagwarantowany pokój w pobliżu sali – wybierzmy kopertówkę. W razie „awarii” możemy iść do pokoju, by poprawić makijaż, zmienić rajstopy i buty oraz na nowo ułożyć fryzurę. Jeśli jednak nie mamy tego luksusu? W wyborze torebki na taką okazję najważniejsza jest elegancja. Ta nie musi oznaczać jedynie wyboru kopertówki.

Głównym kryterium, jakim powinnyśmy się kierować przy wyborze torebki, jest estetyka. Ten mały dodatek musi idealnie pasować na naszej kreacji. Nie oznacza to jednak, że torebka musi być w kolorze butów. Tę sztywną niegdyś zasadę, dawno już przestano uwzględniać w modzie. Ważne jednak, by te dwa dodatki pasowały do siebie – stylem, fakturą, materiałem. Kreacja weselna powinna być raczej klasyczna i stonowana. To ważny dzień dla pary młodej, powinnyśmy więc okazać im szacunek. A wielkość torebki? Na pewno odrzuć wszystkie większe torby. Jeśli jednak tak jak Hermoiona, chcesz zabrać ze sobą więcej eliksirów, poszukaj dobrze. Sklepy internetowe z torebkami damskimi oferują naprawdę duży wybór niewielkich, lecz pakownych i eleganckich torebek!