Ubranie powinno być jak druga skóra – zgodzicie się? Mogłoby to tłumaczyć, czemu wężowa skóra od tylu lat wciąż nie znika z wybiegów. Chodzi oczywiście o zwierzęcy motyw na obuwiu damskim, torebkach, portfelach, innych skórzanych dodatkach, w mniejszym stopniu także na odzieży. Rzadko gra pierwsze skrzypce, czasy, gdy była wiodącym trendem, już dawno za nami, ale jej pozycja jest ciągle mocna. Dlaczego nadal warto nosić dodatki z motywem wężowej skóry? I jak być przy tym modnym?

Na początek uściślijmy jedną kwestię: mówimy wyłącznie o butach i torebkach ze skóry naturalnej, ale nie ze skóry prawdziwego węża. Dlatego mówimy o „motywie wężowej skóry”.

Wężową skórkę określa się mianem bardzo odważnego i kontrowersyjnego wzoru. Rzuca się w oczy, przykuwa i dodaje pazura stylizacji. Z „wężowymi” dodatkami trzeba postępować ostrożnie. Wymagają dobrego gustu i poczucia smaku. Niewprawione fashionistki mogą bowiem przekroczyć cienką granicę między odważną, ciekawą stylizacją, a strojem nadmiernie prowokującym, czasem nawet wulgarnym.

Jak już wspomnieliśmy, wężowa skóra to wyrazisty motyw. Dlatego należy go łączyć w klasycznymi fasonami i materiałami. Właściwe będą czółenka na szpilce ze skóry licowanej. Możemy bawić się natomiast wielkością „oczek” skóry (duże, kształtem zbliżone do prostokątów, albo drobna siateczka przypominająca łuskę). A ponieważ wąż przyjmuje różne kolory… takie same mogą być i nasze buty. Do wyboru mamy zarówno skóry w jednolitym kolorze, jak i mieniące się wieloma barwami, niczym najprawdziwszy wąż. Im bardziej barwne buty, tym bardziej stonowana powinna być reszta naszego stroju. Lepiej też nie przesadzać z nadmiarem dodatków okraszonych wężowym motywem. Duża torba na ramię, szpilki i pasek w talii? Lepiej wybierz tylko jeden z nich.

Do jakiego stroju pasują dodatki z motywem wężowej skóry? Buty na wysokim obcasie bardzo seksownie prezentują się z wąskimi spodniami typu rurki. Do tego możemy dołożyć rockową, gładką ramoneskę. Jeśli chodzi zaś o sztyblety albo jazzówki czy oxfordy, tu można pokusić się o bardziej nonszalancką stylizację. Co powiecie na luźne spodnie 7/8 z kantem, spodnie z mankietem albo jeansowe boyfriendy? Dzięki różnorodnym fasonom i kolorom oraz łączeniu z właściwym strojem, dodatki z wężowej skórki wcale nie muszą być prowokujące.