Jakie jest miejsce koloru niebieskiego w tegorocznej modzie? Wydaje się, że zupełnie drugorzędne, w końcu jeden z jego odcieni – serenity – był oficjalnym kolorem 2016, a w tym roku króluje zieleń. A jednak na zimowych pokazach trendów na sezon wiosna-lato 2017 niebieski pojawiał się bardzo często. Czy to może dziwić? Przecież niebieski jest barwą wakacyjnego nieba, morza i przynosi cudowne orzeźwienie podczas największych nawet upałów. Wiosna w pełni, więc czas uzupełnić garderobę o niebieskie akcenty!

Niebieski w tym roku pojawia się zarówno w odcieniach pastelowych, jak i soczystych tropikalnych oraz tych bardziej przygaszonych barwach odpowiednich na wieczór – obok antycznej róży, oliwkowej czerni i burgundu. Jak zatem widać – niebieski możemy w tym sezonie nosić we właściwie każdym jego odcieniu!

Tropikalne klimaty

W tej kategorii niebieski zdecydowanie wygrywa – nawet z pomarańczowym, fioletem i zielenią. Tropikalne odcienie niebieskiego to morski, grynszpan, modry, lazurowy czy lapis-lazuli oraz odcienie z domieszką zieleni, które przywodzą na myśl dżunglę. Zresztą wystarczy spojrzeć na poniższe sandałów damskich skórzanych albo balerin, by przekonać się, jak doskonale wpisuje się niebieski w multikolorową, letnią całość.Stonowany odcień pospolitego kwiatka

Oczywiście wiosna i lato to nie tylko wakacyjny upał. To także romantyzm kwitnących kwiatów i ciepłe, intensywne deszcze. Taki klimat przywodzi na myśl odcień kwiatu barwinka – mocno podkreślony fioletem. W tym sezonie często spotkamy go wśród sukienek (zwłaszcza tych wieczorowych) i spódnic. My proponujemy torebki damskie w takim odcieniu.

Pastele zawsze w cenie

Na końcu spójrzmy jeszcze na pastele. Szczególnie podoba nam się połączenie błękitu z bielą. Dzięki temu, że niebieski w tym duecie występuje w wersji jasnej, nie przywodzi on na myśl stylu marynarskiego. Zresztą, zamiast oklepanych pasków, proponujemy inne kształty.