Choć torebka jest typowo kobiecym atrybutem, mężczyzna również musi w czymś przechowywać swoje podręczne rzeczy. Wbrew pozorom możliwości wyboru panów nie są wcale tak ograniczone! Jak już wspominaliśmy w poprzedni artykule jest przecież plecak i torba w różnych wydaniach. Dziś skupimy się na jej detalach – warto wziąć je pod uwagę wybierając najlepszy model dla siebie.

Kolorystyka

Torba męska musi być przede wszystkim wygodna i praktyczna. Bez tego ani rusz. Jeśli planujesz nosić ją do pracy czy do garnituru, postaw na uniwersalny – klasyczny krój. Nie lekceważ także koloru. Nawet jeżeli należysz do odważnych, pamiętaj, że nie w każdych okolicznościach można pozwolić sobie na ekstrawagancję. Biznesowe spotkanie wymaga pokazania klasy i elegancji na najwyższym poziomie. Najlepszym wyborem będzie torba czarna, brązowa lub ciemno zielona. 

Wymiary i wnętrze

Kolejna kwestia to rozmiar. Tak, on ma znaczenie. Najbardziej optymalne wymiary torby do pracy to 30×40 cm. Wówczas miejsca wystarczy na laptopa, śniadanie, dokumenty, portfel i kilka innych niezbędnych rzeczy. Ale nie oceniaj książki po okładce i sprawdź co kryje się w środku. W torbie męskiej nie może zabraknąć przegródek, które ułatwią odnalezienie tego, co w danej chwili jest potrzebne. Sprawdź, czy ich ilość i rodzaj spełniają twoje oczekiwania.

Materiał

Na uwagę zasługuje ponadto materiał, z jakiego torba jest wykonana. Szczególnie godne polecenia są torby męskie skórzane. Doskonale się prezentują i kojarzą z dobrą jakością. Oczywiście sęk w tym, by nie tylko sprawiały dobre wrażenie, ale w rzeczywistości były solidnie wykonane. Skóra dobrze znosi różnice temperatur i nie przemoknie podczas ulewnego deszczu. Można zatem śmiało stwierdzić, że sprawdzi się o każdej porze roku.

Pozdrawiamy, 3i-store.com